Analityk CNBC Jon Najarian Reveals Bitcoin i Crypto Portfolio, mówi zamożni inwestorzy chcą zachować BTC w tajemnicy – na razie.

Współtwórca CNBC i inwestor opcji Jon Najarian twierdzi, że większość inwestorów instytucjonalnych będzie pracować, aby pozostać pod kontrolą, jak gromadzą Bitcoin.

W nowym wywiadzie z Anthonym Pompliano, współzałożycielem Morgan Creek Digital, Najarian ujawnia swój osobisty portfel kryptograficzny i mówi, że jest wielkim fanem BTC.

„W skali miesiąca, prawdopodobnie mam od 5% do 10% w cyfrowych aktywach, a prawie cały to Bitcoin Era„. Trochę Ethereum, ale głównie Bitcoin. Mam trochę Litecoin, trochę Stellar, ale naprawdę chodzi mi o Bitcoin. Jestem tam, bo faceci tacy jak ty, faceci jak Peter Briger w Forteca, naprawdę mnie wkurzyli…

Najpierw zaangażowałem się za około 300 dolarów, zdałem sobie sprawę, że nie wiedziałem, co robię, nie zaangażowałem się ponownie, dopóki nie było bliżej 1700 dolarów. Więc strasznie mi tego brakowało i nie sprzedałem, gdy dostałem ponad 18 czy 19 tysięcy. Nie zlikwidowałem. Wyglądałbym jak geniusz, gdybym to zrobił.“

Najarian podkreśla inwestycje instytucjonalne w BTC ze strony miliarderów, takich jak Marc Lasry, który powiedział, że ma 1% swoich aktywów w czołowej kryptokur walucie. Według Najarian’a, wielcy gracze na Wall Street będą coraz częściej inwestować w Bitcoin’a i utrzymywać go w tajemnicy, dopóki nie zajmie on znaczącej pozycji.

„Myślę, że wielu z nich będzie chciało utrzymać to po cichu, gdy wejdą, bo będą to prowadzić. Nie chodzi mi o to, że będą biegać w kwestii tego, jak działa [Bitcoin]. Chodzi mi o to, że za szybko przesuną cenę. Więc dokładnie ci sami faceci, którzy wiedzą, że nie chcesz, żeby Goldman wiedział, że kupujesz FireEye, Ubera czy Microsoftu, bo uruchomią go przed tobą. Ci sami faceci siedzą tam i myślą, że naprawdę lubię tę sztukę w Bitcoin, ale nie powiem o niej zbyt wiele, dopóki nie będę miał dość tych rzeczy, bo obaj wiemy, że bloki się wyróżniają, więc muszą pozostać pod kontrolą z tymi nagromadzeniami“.

Na dłuższą metę, Najarian mówi, że Bitcoin skorzysta na rozpadzie dolara, zauważając, że uważa, że BTC ma dużo więcej miejsca na rozwój.

„Wydaje mi się, że w porównaniu ze wszystkim innym, w porównaniu ze złotem, w porównaniu z akcjami, w porównaniu z kontraktami terminowymi… To jeszcze nie zaszkodziło dolarowi, ale w końcu to, co robimy, to zaszkodzi dolarowi i moim dzieciom. To będzie bolało przez lata w przyszłości, cały ten druk dodatkowego kapitału. I to właśnie kocham w cyfrowych aktywach, takich jak Bitcoin.“