Kryptoński weekend: Etereum przewyższa Bitcoin z 8% wzrostem

Największa inteligentna platforma kontraktowa na świecie, Ethereum, osiąga obecnie lepsze wyniki niż jej starszy brat, który w ten weekend zyskuje ponad 8%, zbliżając się do swojego poziomu z roku 2020.

Rynki aktywów kryptońskich zanurkowały nieco w weekend, gdy Bitcoin wycofał się z 33-miesięcznego wyżu wynoszącego 16.000 dolarów. Około 20 miliardów dolarów zostało zmiecionych z całkowitej kapitalizacji rynku, ale sprzedaż była krótkotrwała.

Zarówno Bitcoin jak i Ethereum szybko wróciły do zdrowia, a BTC powróciły do poziomu 15.600 dolarów, podczas gdy Ethereum dodał 8% podczas wspinaczki z 425 dolarów do 460 dolarów. Od początku tego roku Ethereum zyskał 250% do tej pory, podczas gdy Bitcoin osiągnął zaledwie 115% w porównaniu do poprzedniego roku.

Popularni analitycy, tacy jak Josh Rager, ładowali się na ETH, a także zauważyli różnicę w odległości od siebie wzlotów wszechczasów. Stwierdził on, że BTC jest obecnie oddalony tylko o 26% od wszechczasowego haju, ale z drugiej strony ETH jest obecnie oddalony o ponad 208% od wszechczasowego haju.

Inwestor postawił sobie za cel ewentualne podwyższenie ceny do zakresu 700-800 dolarów za Ethereum, co może nastąpić na początku 2021 roku. Ponieważ Ethereum jest wciąż tak daleko od swojego szczytu, wykres długoterminowy wygląda zachęcająco z perspektywy punktu wyjścia.

Podstawy Ethereum

Zasadniczo, ceny Ethereum zostały napędzane przez rozmieszczenie kontraktu depozytowego na postawienie na wysoce oczekiwanym łańcuchu ETH 2.0 Beacon. Została ona ustalona na około 1 grudnia, pod warunkiem że próg może zostać osiągnięty.

Minimalny próg 16 384 walidatorów deponowania 32 ETH jest wymagany na tydzień przed powstaniem łańcucha blokowego ETH 2.0. Odpowiada to łącznie 524.288 ETH, czyli około 236 milionów dolarów w dzisiejszych cenach. Obecnie, według eksploratora ETH 2.0 Launchpad, jest to około 48.900 ETH, czyli około 9,3% celu.

Analitycy sugerują, że stawka wzrośnie po rozpoczęciu fazy 0 modernizacji Serenity Ethereum, co prawdopodobnie wpłynie na popyt i ceny.

Perspektywy cenowe ETH

Dwóch analityków skierowało od 600 do 800 dolarów jako dłuższe strefy cenowe dla Ethereum, ale w krótszym okresie czasu musi najpierw pokonać swój wrześniowy haj w wysokości 480 dolarów. Kiedy to się stanie, następny punkt oporu jest około 540 dolarów, ale do tego czasu rynek byka będzie w pełnym rozkwicie i oczekuje się, że ceny będą nadal się wspinać.

Poziom cen 400 dolarów był kluczowy; działał jako trampolina podczas rajdu pod koniec 2017 roku, i może zrobić to samo podczas następnego rynku byka. Pozostała kwota powyżej 400 dolarów jest bardzo bycza dla Ethereum, które wygląda na to, że ma dużo więcej do zrobienia.